Directed to the English version

چرا باید بحران های روانی را جدی بگیریم؟

تحقیقات تازه دولت آمریکا نشان می‌دهد که آمار خودکشی در این کشور از سال ۱۹۹۹ افزایش یافته است.

تحقیقات تازه دولت آمریکا نشان می‌دهد که آمار خودکشی در این کشور از سال ۱۹۹۹ افزایش یافته است. این آمار در حالی منتشر شده که مرگ کیت اسپید، طراح معروف و آنتونی بوردین، آشپز سرشناس در روزهای اخیر این مسئله را برجسته کرده است.

جسد کیت اسپید و آنتونی بوردین
کیت اسپید طراح مد و جواهرات معروف و آنتونی بوردین سرآشپز معروف و موفق که هر دو خودکشی کردند.

اما چه چیزی باعث افزایش میزان خودکشی در آمریکا شده است؟

من سید سعید بهکام، دکتر روانشناس هستم. با من در این مقاله همراه باشید

“در ۱۷ سال، ۳۰ درصد”

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، ۳۰ درصد افزایش در ۱۷ سال، میزان افزایش نرخ خودکشی در بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکاست. اما افزایش کلی نرخ خودکشی در سراسر کشور حدود ۲۵ درصد است. این به معنای آن است که از هر ۱۰۰ هزارآمریکایی، ۱۶ نفر دست به خودکشی می‌زنند.پتنها در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵ هزار نفر در این کشور خودکشی کردند.

براساس اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، این افزایش خودکشی در هر سن، نژاد، جنسیت، و گروه قومی دیده می شود. دکتر دبورا استون، محقق ارشد گفته که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها برای مدتی افزایش میزان خودکشی را مورد بررسی قرار داد.

خانم استون گفت: “می‌دانستیم که آمار خودکشی افزایش یافته، اما می‌خواستیم ببینیم که این افزایش در ایالت‌ها به چه صورت بوده و درباره عوامل آن اطلاعاتی به دست آوریم.” به گفته این محقق ارشد “در ۲۵ ایالت این افزایش بیش از ۳۰ درصد بود، که این آمار یافته جدیدی برای ما بود.” تقریبا همه این ایالت‌ها در غرب یا در غرب میانه آمریکا واقع شده است.

دلیل افزایش میزان خودکشی چیست؟

در حالی که نمی توان تنها یک دلیل برای خودکشی کردن پیدا کرد، دکتر دبورا استون روابط عاطفی بین دو نفر و مشکلات مالی را از جمله عوامل مهم در خودکشی در کشور عنوان کرده است.

او همچنین خاطرنشان می کند که که ایالت‌های غربی از نظر تاریخی بالاترین آمار خودکشی را دارند که این می تواند به این مسئله مرتبط باشد که آن ها بیشتر تمایل دارند که زندگی روستایی داشته باشند.

به گفته خانم استون، این ایالت‌ها همچنان در تلاشند تا خود را از رکود اقتصادی خارج کنند. مردم ساکن در این مناطق، بیشتر تمایل دارند که در انزوا و بدون دسترسی به خدمات مناسب زندگی کنند.این ایالت‌ها به شدت تحت تاثیر اپیدمی مواد مخدر هستند.

پروفسور جولی سیریل، رئیس سازمانی که در زمینه خودکشی تحقیق می کند، کمبود بودجه برای تحقیق در زمینه بهداشت روانی و مراقبت‌های پیشگیرانه را از جمله عوامل افزایش خودکشی عنوان می کند.

خانم سیریل می‌گوید: “سیستم‌های بهداشت روان ما واقعا در سراسر کشور با چالش‌هایی روبرو هستند. از لحاظ آموزش متخصصان بهداشت روان، ما کارهای خوبی انجام نمی دهیم.”

آیا ارتباطی بین خودکشی و بیماری‌های روانی وجود دارد؟

بررسی‌های انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها نشان می دهد که ۵۴ درصد آمریکایی ها که خودکشی می کنند، بیماری مرتبط با سلامت روان نداشته اند.

دکتر جری رید از سازمان اقدام ملی برای جلوگیری از خودکشی گفت در حالی که “واقعا بین بیماری روانی جدی و تمایل به خودکشی ارتباط وجود دارد. اما کارشناسان دریافته اند که خودکشی تنها یک چالش مرتبط با بهداشت روان نیست”.

“شرایط اقتصادی یا وضعیت معیشتی می‌تواند باعث شود که افراد به شرایطی برسند که در خطر باشند.”

پروفسور جولی سیریل هم خاطرنشان کرده که بسیاری از افراد که دارای بیماری روانی هستند، هرگز دست به خودکشی نزده اند.

به گفته او اینطور نیست که بگوییم که چون آن ها ناراحتی‌های روانی دارند، در نتیجه دست به خودکشی می زنند.

دبورا استون، محقق ارشد می گوید تحقیق انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نشان می دهد که مجموعه ای از عوامل از جمله وضعیت سلامت جسمی، مشکلات شغلی، کمبودها و استفاده از مواد مخدر همه می تواند عوامل مهمی باشند.

به گفته خانم استون، تاکید بر روی تنها یکی از این عوامل باعث می شود که بعضی از افرادی که در معرض خطر هستند، نادیده گرفته شوند.

کارشناسان براین باورند که آموزش مردم در این مورد که چگونه با فقدان چیزی مقابله کنند و یا چگونه بر مشکلات احساسی فائق آیند، در پیشگیری از خودکشی ضروری است.

منبع: بی بی سی فارسی

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
hi👋
TELEPHONE : +1-310-299-27-35