Directed to the English version

سازمان جهانی بهداشت: سیگار کشیدن خطر اصلی برای سلامتی مردان اروپایی است

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۶ میلادی یک میلیون مرد اروپایی به دلیل پیامدهای کشیدن سیگار جان باختند.

من سید سعید بهکام هستم، دکتر روانشناس ایرانی در ونکوور کانادا. با من در این مقاله همراه باشید…

گزارش سازمان جهانی بهداشت از افزایش طول عمر و سطح سلامت مردان در قاره اروپا حکایت دارد. بنا به گزارش این سازمان هر چند سطح سلامت مردان اروپایی بهبود یافته اما بسیاری از آنها به دلایلی که قابل پیشگیری است در جوانی جان می بازند. سازمان جهانی بهداشت از سیگار کشیدن به عنوان خطر اصلی برای سلامتی مردان اروپایی نام برده است. در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است که دلیل اصلی مرگ و میر مردان در جوانی عدم مراجعه آنها به پزشک و سخن نگفتن از سلامت روانی شان در مراجعات پزشکی است.

از جمله بیماری هایی که بیش از دیگر امراض منجر به مرگ و میر مردان ۳۰ تا ۵۹ ساله اروپایی شده است می توان به بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت، بیماری های تنفسی و مصدومیت اشاره کرد.

این برای اولین بار است که سازمان جهانی بهداشت گزارشی در مورد سلامت مردان اروپایی منتشر می کند. در این گزارش آمده است که ۸۶ درصد مرگ و میرها در میان مردان اروپایی به دلیل بیماری های غیرمسری و غیرعفونی روی می دهد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله رابطه خواب کمتر از6 ساعت با سرطان و مرگ زودرس رو هم بعد از این مقاله مطالعه بفرمایید.

یکی دیگر از نکات قابل تامل در گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت فاصله سطح سلامت مردان در نقاط مختلف قاره اروپا است. تحقیقات این سازمان نشان می دهد که امید به زندگی مردان گاه تا ۱۷ سال بین دو کشور اروپایی متفاوت است. به عنوان مثال مردان در اروپای شرقی هفت برابر بیشتر از مردان ساکن اروپای غربی در معرض مرگ و میر به دلیل بیماری های قلبی هستند. از سوی دیگر ۷۵ درصد مردانی که در تصادفات جاده ای جان باخته اند زیر ۲۵ سال بودند. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۶ میلادی یک میلیون مرد اروپایی به دلیل پیامدهای کشیدن سیگار جان باختند.

در نهایت امیدواریم از این مقاله موارد مثبت و خوبی رو کسب کرده باشید. همچنین اگر در مورد سلامت خود نیاز به مشاوره دارید، میتوانید با من دکتر سید سعید بهکام، دکتر روانشناس ایرانی در کانادا تماس برقرار بفرمایید.

برای درخواست تماس و مشاوره به صفحه‌ی مشاوره و درمان مراجعه بفرمایید.

منبع: euronews

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
hi👋
TELEPHONE : +1-310-299-27-35