Directed to the English version

پارلمان فرانسه لایحه محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال را تصویب کرد

نمایندگان مجلس فرانسه روز پنج‌شنبه ۲۹ ژوئن لایحه‌ محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال را تصویب کردند.

نمایندگان مجلس فرانسه روز پنج‌شنبه ۲۹ ژوئن لایحه‌ محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال را تصویب کردند. بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس، دسترسی کودکان زیر ۱۵ سال به پلتفرم های اجتماعی منوط به رضایت والدین شده است. این مصوبه همچنین به والدین اجازه می‌دهد که حساب‌های کاربری کودکان زیر ۱۵ ساله‌ خود را در شبکه‌های اجتماعی به حالت تعلیق درآورند.

من سید سعید بهکام هستم، دکتر روانشناس ایرانی در کانادا. با من در این مقاله همراه باشید…

مجلس فرانسه در مصوبه خود، محدودیت شکبه‌های اجتماعی را برای پلتفرم‌هایی مانند «اسنپ‌چت»، «تیک‌تاک» یا «اینستاگرام» در نظر گرفته است. پس از تصویب لایحه محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال در مجلس ملی فرانسه، مجلس سنا هم به آن رأی مثبت داد. این قانون پس از نظر کمیسیون اروپا در مورد مطابقت آن با قوانین اتحادیه اروپا لازم‌الاجرا می‌شود. پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، شبکه‌های اجتماعی یک سال فرصت خواهند داشت تا به تعهدات خود برای ثبت‌نام‌های جدید عمل کنند. نمایندگان فرانسه این لایحه را با هدف مبارزه با هرزه‌نگاری، آزار و اذیت سایبری و فرآیندهای اعتیادآور برای جلب توجه در بین کودکان زیر ۱۵ سال تصویب کردند.

محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی
محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی

بر اساس لایحه مصوب در دو مجلس فرانسه، پلتفرم‌ها باید سیستمی را برای تأیید سن کاربران خود همچنین دریافت رضایت‌نامه والدین‌ کودکان زیر ۱۵ سال ایجاد کنند. این لایحه مصوب شده همچنین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را ملزم کرده است که رضایت والدین کاربران زیر ۱۵ سال را که دارای حساب کاربری هستند، اخذ کنن.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله جانشین ثروتمندترین فرد جهان کیست  رو هم بعد از این مقاله مطالعه بفرمایید.

 

شبکه‌های اجتماعی که پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، آن را رعایت نکنند تا یک درصد از گردش مالی جهانی خود، جریمه می‌شوند. نمایندگان مجلس فرانسه پیش‌تر هم تلاش کردند تا با تصویب یک قانون، محدودیت‌هایی را برای به اشتراک‌گذاری تصاویر کودکان در شبکه‌های اجتماعی تعریف کنند.

قرار است دولت فرانسه از ۴ ژوئیه در مجلس سنا از لایحه «ایمن‌سازی و تنظیم فضای مجازی» دفاع کند. هدف دولت فرانسه، الزام سایت‌های پورنوگرافی به ایجاد سیستمی است تا تأیید کند که کاربران آن‌ها در سن قانونی هستند. ژان نوئل بارو، وزیر انتقال دیجیتال و مخابرات فرانسه روز پنج‌شنبه تاکید کرد که تأیید سن، «مادر نبردها» است.

 

در نهایت امیدواریم از این مقاله موارد مثبت و خوبی رو کسب کرده باشید. همچنین اگر در مورد سلامت خود نیاز به مشاوره دارید، میتوانید با من دکتر سید سعید بهکام، دکتر روانشناس ایرانی در کانادا تماس برقرار بفرمایید.

برای درخواست تماس و مشاوره به صفحه‌ی مشاوره و درمان مراجعه بفرمایید.

منبع: euronews

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
hi👋
TELEPHONE : +1-310-299-27-35