Directed to the English version

تماشای پورن باعث افزایش اختلال نعوظ در مردان می‌شود

نتایج یک تحقیق دانشگاهی جدید نشان داده است که میزان تماشای پورن با افزایش اختلالات نعوظی در مردان ارتباط دارد.

نتایج یک تحقیق دانشگاهی جدید نشان داده است که میزان تماشای پورن با افزایش اختلالات نعوظی در مردان ارتباط دارد.

من سید سعید بهکام هستم، دکتر سکستراپ با من در این مقاله همراه شوید..

در این تحقیق که به وسیله محققان در سه کشور بلژیک، بریتانیا و دانمارک انجام شده است، ۳ هزار و ۲۶۷ مرد شرکت داشتند و به ۱۱۸ سوال درباره عادات خودارضایی، تناوب تماشای پورن و دفعات ارتباط با شرکای جنسی خود پاسخ دادند.

پروفسور گانتر دو وین، از دانشگاه آنتورپ بلژیک که هدایت این تحقیق را در دست داشته است می گوید: «ما دریافتیم که بخش زیادی از مردان پورن تماشا می کنند: به طور متوسط ۷۰ دقیقه در هفته و معمولا ۵ تا ۱۵ دقیقه در هر دفعه.»

مطابق این پژوهش، حدود ۲۳ درصد از مردان زیر ۳۵ سال که به طور متناوب پورن تماشا می کردند در ارتباط گرفتن با شرکای جنسی شان از حدی از اختلال نعوظ رنج می بردند.

پروفسور وین می گوید: «ما دریافتیم که میان مقدار زمانی که افراد صرف دیدن پورن می کنند و بروز اختلالات نعوظی ارتباط بسیار قابل توجهی وجود دارد.»

پژوهشگران همچنین در این تحقیق متوجه شده‌اند که حدود ۹۰ درصد از مردان فیلم‌های پورن را جلو می زنند تا به تحریک کننده‌ترین صحنه‌ها برسند. همچنین ۲۰ درصد از آنان نیز گفته‌اند که هر دفعه پورن‌های شدیدتری احتیاج دارند تا به همان میزان برانگیختگی دفعه قبل برسند.

این تماشای اعتیادآور پورن مساله‌ای است که زندگی جنسی آنان را تحت تاثیر قرار داده است و تنها ۶۵ درصد مردانی که در پژوهش شرکت کرده اند گفته اند سکس با شریک جنسی‌شان را هیجان انگیزتر از تماشای پورن می دانند.

محققان این پروژه قرار است پژوهشی مشابه درباره ارتباط تماشای پورن و اختلالات جنسی در میان زنان انجام خواهند داد.

اثرات مخرب فیلم های پورن مستهجن و مثبت ۱۸ روی روح و روان آقایان:

 

این نوع از فیلم های مخرب امروزه به راحتی قابل دسترسی هستند و همچنین با اهداف خاصی تولید و طراحی شده اند و به همین علت تماشای آن ها در هر سنی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و همچنین می تواند تاثیرات بسیار بدی روی مغز و در نتیجه روح انسان بگذارد. طبق آخرین تحقیقات انجام شده روی ۱۰۰ نفر از آقایان در کشور فرانسه توسط پزشکان متخصص به این نتیجه رسیده اند، که اکثر افرادی که در هر هفته ۳ الی ۴ بار فیلم پورن تماشا می کنند،

با مشکلات مختلف مغزی رو به رو می شوند و همچنین از ویژگی های اصلی و منفی این نوع از فیلم ها اعتیاد آور بودن آن ها می باشد و یعنی شما به راحتی نمی توانید در صورت اعتیاد به فیلم پورن این عادت بد را ترک کنید. این فیلم های مخرب در آقایان روی تعداد سلول های خاکستری مغز تاثیر می گذارند و به مرور زمان تعداد آن ها را کاهش می دهد و همچنین باعث اختلال در حافظه کوتاه مدت و حتی بلند مدت می شود و به نوعی در آینده نه چندان دور فرد دچار مشکلات گوناگونی حتی مثل افسردگی نیز می شود و تمامی این اختلالات به دلیل تماشای فیلم های پورن می باشد‌.

اغلب افرادی که این نوع از فیلم های مستهجن را مشاهده می کنند، در سنین پیری حتی بیشتر در معرض آلزایمر قرار دارند، چون تعداد سلول های خاکستری در مغز کاهش می یابد و علت اصلی آلزایمر و از دست رفتن حافظه کوتاه مدت کاهش تعداد سلول های خاکستری مغز می باشد و همچنین تماشای فیلم های پورن به صورت مداوم می تواند باعث ترشح هورمون دوپامین بیشتری در مغز شود، این هورمون از قسمت انتهایی مغز ترشح می شوند و از نظر روحی و روانی شما احساس می کنید، که در موقعیت فیلم هستید،

به همین علت لذت کافی را از رابطه زناشویی خود نخواهید برد و ایده آل های شما تغییر پیدا خواهد کرد و همچنین در مدت زمان کوتاهی فرد مبتلا به افسردگی در درجه های بالا می شود، که برای درمان آن باید به پزشک معالج مراجعه کند و اگر مراجعه به پزشک در زمان درست و صحیح صورت نگیرد، می تواند فرد با مشکلات جدی و مختلفی رو به رو شود.

تاثیر تماشای فیلم پورن روی روح و روان بانوان:

 

پورن حاوی یک محتوای مخرب است، که تاثیر بسیار بدی روی روحیه آقایان و بانوان می گذارد و به همین علت تماشای آن در هر سنی اصلا توصیه نمی شود. هر سال به میزان بررسی ها در حوزه فیلم های پورن و اثرات مخرب آن اضافه می شود، تا بیشتر میزان آگاه سازی در این زمینه برای افراد در سنین مختلف انجام بگیرد و زندگی خود را درگیر این محتوای سیاه و مخرب نکنند.

این نوع از فیلم ها در چندین سال اخیر روی آقایان و بانوان کاملا تاثیرات متفاوتی داشته اند و در آقایان و بانوان نتایج مختلفی از خود نشان می دهند و علت این مسئله متفاوت بودن روحیه آقایان و بانوان می باشد. طبق داده های آماری به دست آمده جدید در کشور چین اغلب بانوانی که دچار اعتیاد شدید به تماشای فیلم های پورن هستند، پس از گذشت چند روز دچار بیماری های گوناگون روحی نظیر افسردگی و بی هدف شدن زندگی می شوند.

این نوع از اختلالات افسردگی که در خانم ها در اثر تماشای فیلم های پورن ایجاد می شود، در مراحل اولیه به راحتی قابل درمان می باشد و هر چه قدر بیشتر فرد خود را درگیر این نوع از فیلم ها با محتوای مخرب و بی هدف کند، به راحتی نمی تواند خود را نجات دهد و علت اصلی این مسئله تاثیر گذاری هر چه بیشتر در اثر تماشای مداوم این نوع از فیلم ها می باشد.

همچنین در خانوم ها یک نوع از آشفتگی خاص روحی را ایجاد می کند، که باعث ایجاد اختلال در استرس و اضطراب می شود و حتی به راحتی فرد خشم خود را نمی تواند کنترل کند و در اثر استرس و اضطراب ایجاد شده مثل قبل نمی تواند زندگی خود را ادامه دهد و این مسئله در آینده نه چندان دور مشکلات حادی را برای فرد ایجاد می کند.

فیلم های پورن و مستهجن در گام اول در خانوم ها بیشترین میزان از تاثیر را روی روح و روان آن ها می گذارند و در سنین پایین و خصوصا بلوغ این میزان از تاثیر گذاری بیشتر می شود و علت این مسئله افزایش میزان هورمون ها در سنین بلوغ می باشد و والدین باید فرزندان خود را به طور مداوم کنترل کنند، که در دام این نوع از فیلم ها و اثرات مخرب آن ها نیافتند.

دسترسی به این نوع از فیلم ها امروزه متاسفانه بسیار راحت تر از قبل شده است و شما باید بیشتر به این نکته اهمیت دهید و فقط از این نوع محتواها دوری کنید، در غیر این صورت دچار اعتیاد به تماشای فیلم های پورن و مستهجن می شوید، که خارج شدن از این موقعیت خطرناک و پر از محتوای منفی بسیار سخت می باشد.

منبع: euronews

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
hi👋
TELEPHONE : +1-310-299-27-35