Directed to the English version

اندازه اندام تناسلی مردان در رضایت جنسی تاثیر دارد؟

«افزایش طول آلت تناسلی در مردان سالم، باعث افزایش لذت جنسی در زنان می‌شود.»

آیا اندازه [آلت تناسلی مردان] مهم است؟ این یک سوال قدیمی است که تاکنون تنها با استنادهای موردی بر سر آن بحث شده است. اما اینک می‌توان با شواهد متقن به آن پاسخ داد.

یک مطالعه علمی جدید از دانشگاه کینگز لندن، اهمیت اندازه آلت تناسلی را در تجربه لذت جنسی مورد بررسی قرار داده است.

من سید سعید بهکام هستم، دکتر سکستراپ با من در این مقاله همراه شوید..

محققان، ۱۲ زوج دگرجنس‌‌گرا و از نظر جنسی فعال را برای این مطالعه به خدمت گرفتند. به شرکای مرد مجموعه‌ای از حلقه‌های سیلیکون با اندازه‌های مختلف داده شد تا با تعبیه آن به دور بخش تحتانی آلت تناسلی در حالت تحریک‌شده، عمق دخول را به صورت مصنوعی کاهش دهند.

حلقه‌ها طوری طراحی شده بودند که یا تغییری در میزان دخول ایجاد نکنند، یا آن را به اندازه حدود دو و نیم تا سه و نیم سانتیمتر کاهش دهند.

به زوج‌ها گفته شد که با هر حلقه سه، چهار یا پنج بار آمیزش جنسی داشته باشند.

به زن شریک گفته نشد که از کدام حلقه استفاده می‌شود. از آن‌ها خواسته شد که هر آمیزش جنسی را در مقیاس صفر تا ۱۰۰ از منظر لذت جنسی در مجموع، لذت جنسی مشخصا از نظر کیفیت آمیزش جنسی، و نیز لذت از نظر ارتباط عاطفی با شریک خود، ارزیابی کنند.

این مطالعه نشان داد که میانگین​، کاهش عمق دخول در نتیجه ۱۵ درصد کاهش در اندازه آلت تناسلی، به کاهش قابل‌درک ۱۸ درصدی در لذت جنسی منجر شد.

دیوید ویل، نویسنده اصلی این مطالعه، می‌گوید: «ما با این فرض شروع کردیم که عمق دخول برای اکثر زنان اهمیتی ندارد. اما دریافتیم که کاهش عمق دخول به اندازه دو و نیم سانتیمتر، منجر به کاهش قابل‌درک در لذت جنسی می‌شود.»

او گفت: «هرچه آلت تناسلی بلندتر باشد، حلقه‌ها تاثیر کمتری بر لذت جنسی می‌گذارد. با این حال، اقلیتی از زنان طیفی از پاسخ‌ها را گزارش کرده‌اند که کاهش عمق دخول در برخی موارد لذت‌بخش‌تر بوده است.»

ویل گفت که این مطالعه می‌تواند برای مردانی که به دلیل نارسایی‌های مختلف سلامت دچار کوتاه شدن آلت تناسلی می‌شوند‌، آگاهی‌بخش باشد.

او افزود: «ما باید روش‌های موثری برای کمک به این مردان ارائه کنیم تا به دنبال راه‌حل‌های بی‌پایه مانند قرص و پماد نروند.»

با این حال، او خاطرنشان کرد که این یافته‌ها نباید «به این معنا تفسیر شود که افزایش طول آلت تناسلی در مردان سالم، باعث افزایش لذت جنسی در زنان می‌شود.»

وی افزود: «این موضوع به مطالعه کاملاً متفاوتی نیاز دارد.»

آیا زنان به اندازه آلت تناسلی مردان اهمیت می دهند ؟

به نظر می رسد نگرانی های مردان در مورد اینکه آیا سایز آلت تناسلی آنها مطابق خواست های زنان است یا خیر، به طور عمده بیجاست. و نگرانی های بی مورد درباره کوچک بودن سایز آلت تناسلی، باعث می شود که آلت تناسلی فرد به صورت اتوماتیک برای خودش کوچک تر به نظر برسد تا برای دیگران. نگاه کردن به آلت تناسلی از بالا باعث می شود که  کوچکتر به نظر برسد، در مقایسه با  نگاه مستقیم به آن یا از سمت دیگر.

بنابراین مشاهده کردن آلت تناسلی خود از این زاویه و احتمالا مقایسه آن با سایز آلت تناسلی سایر مردان از زوایای دیگر ممکن است باعث تقویت ایده های کاذب و غیر واقعی درباره سایز آلت تناسلی شما شود. همچنین شما نباید خود را با مردانی که در فیلم های پورنوگرافی مشاهده می کنید مقایسه نمایید.

در یک مطالعه که در مجله بریتیش یوروگرافی بین المللی منتشر شده است، گزارش شده اکثریت زنان (حدود 85 درصد) از طول و سایزآلت تناسلی همسرشان راضی بودند، در حالی که مردان نسبت به شریک جنسی خود  کمتر از خودشان مطمئن بودند. تقریبا نیمی از مردان در این مطالعه (45 درصد) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند، اما محققان گزارش دادند اندازه کوچک آلت تناسلی واقعا نادر است.

اطلاعات حدود 170 زن در یک مطالعه دیگر که توسط پاسخ به پرسشنامه ها جمع آوری شده است،  نشان می دهد که سایز آلت تناسلی برای عده کمی از زنان دارای اهمیت ویژه است.

بر اساس یک مطالعه، در حالی که بیشتر نگرانی های مردان درباره طول آلت تناسلی است ، برعکس زنان بیشتر علاقه مند به اندازه بالاتر از نظر قطر هستند. مطالعه 50 دانشجوی دخترفعال از نظر جنسی گزارش داد که برای اکثریت  آنها- 9 نفر از 10 زن – قطر آلت تناسلی اهمیت بیشتری در رضایت جنسی دارد تا طول آن.

در نهایت توصیه می شود که به شدت از مصرف خودسرانه داروها برای افزایش قطر و طول آلت تناسلی خود خودداری کنید . زیرا عوارض جنسی داروها همواره می تواند به سلامت جنسی شما آسیب رسانده و برگشت ناپذیر باشند. در عوض بهتر است با مراجعه به یک کلینیک سلامت جنسی ، از متخصص سکس تراپی  مشاوره جنسی دریافت کنید

منبع: ایندیپندنت فارسی

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
hi👋
TELEPHONE : +1-310-299-27-35